Medya Planlama ve Satınalma Reklam Fiyatları

Reklam Talep Formu İçin Tıklayınız

Medya Planlama ve Satınalma 
Medya Planlama ve Satınalma hizmetleri ajansımızdan sağlanmaktadır. Şirketinizi, sunduğunuz ürünleri, hizmetlerinizi geniş kitlelere iletebilir, satışlarınızı yükseltip marka değerinizi arttırabilirsiniz. Medya planlama ajansları sektöre göre, hedef kitleye göre ürün veya hizmetin en uygun reklam mecralarında yayınlanmasına olanak sağlar. Televizyon ve Radyo reklamlarınızın hangi saatte, hangi kanalda veya hangi programlar içerisinde yer almasının gerektiğini reklam için ayırdığınız bütçeye göre hesaplayıp yayın organlarına dağıtımını yapmaktayız.

Büyük Kurumsal şirketler genellikle yıllık reklam giderlerini bir önceki senenin son çeyreğinde belirleyip, toplam reklam bütçesi üzerinden sponsorluk, reklam planlama ve satın alma işlemlerini ajanslar tarafından gerçekleştirirler. Medya planlama ve satınalma işlemlerinizi tarafımızdan gerçekleştirebilir, doğru hedef kitleye reklamlarınızın ulaşmasını sağlayabiliriz. Konusunda tecrubeli ekibimiz hangi Tv kanalına, Radyo veya Basılı reklam mecralarına reklamlarınızın ulaşması gerektiği konularında sizlerle iletişime geçip reklam kampanyanızın doğru hedef kitleye ulaşmasında sizlere yardımcı olacaktır. Medya planlama ve satınalma hizmet bedelimiz reklam için ayırdığınız toplam bütçe ile orantılı olarak  % 15 - % 25 arasında değişmektedir. Yüksek bir bütçe söz konusu ise minumum oran olan % 15 komisyon uygulamaktayız. Reklam mecraları ile iletişime geçmemiz adına reklam veren şirketlerden yetki belgesi istemektedir. 

Televizyon Reklam Fiyatları  
Tv reklam fiyatları radyo reklam fiyatlarına göre daha yüksektir. Tv reklam fiyatları PT (en çok izlenen saatler akşam kuşağı )  ve OPT ( gündüz kuşağı ) diye iki gruba ayrılırlar. Ulusal bir kanalda ( OPT )  saatlerinde yani 18:00 a kadar olan saat diliminde saniye birim fiyatı 25.00 - 100.00 TL aralığında fiyatlandırılırken yine aynı kanalda ( PT ) 18:00 dan sonra yüksek izlenme oranlarına sahip bir dizi film aralığında yayınlanan reklam kuşağı saniye birim fiyatı 150.00 TL - 1500.00 TL aralığında değişken fiyatlar uygulanır. Televizyonlardaki yüksek reyting alan dizi ve programlar, derbi maçları aralarındaki reklam kuşakları saniye birim fiyatları normal zamanlara göre yüksek olurlar. Reklam fiyat oranları Atv, Show Tv, Kanad D, StarTv, Trt 1, Fox Tv gibi Ulusal bazda yayın yapan kanallar örnek gösterilerek verilmiştir. Yüksek sezon döneminde bulunan aylarda, aydan aya fiyat farklılıkları göz önünde bulundurularak güncel reklam fiyatlarını ajansımızdan bilgi alarak öğrenebilirsiniz.   

Tabiki reklamı yapılacak olan sektöre ve hizmete göre Tv ve Radyo reklam fiyatlarında çok belirgin olmasada saniye fiyatlarında artış veya düşüş yaşanır. Televizyon reklam piyasasının en yüksek sezonu eylül - nisan ayları arasıdır. Televizyon reklam fiyatlarının düşük olduğu sezon ise yaz dönemidir, okulların kapanması ile televizyon reklam fiyatları oranlarında % 30 - % 50 aralığında düşüşler yaşanır. 

Medya Planlama ve Satınalma konularında bizlerden destek alabilir, Tv reklam filmi ve radyo reklam spotlarınız konusunda sizlere yardımcı olabiliriz. Unutmayın ki yanlış yapılan bir reklam planlaması gereksiz reklam giderlerine sebep olabilir. Compact Production Medya planlama ve satın alma hizmetinin yanı sıra  Reklam filmi çekimi , Bant reklam, Spot reklam filmi 3D Animasyon reklam filmi gibi çeşitli reklam prodüksiyonlarını sizler için hazırlamaktadır.    

Haber kanalları Reklam Fiyatları
Ntv, Cnn Türk, Haber Türk, Trt Haber gibi  haber kanallarının reklam fiyatları ise özel programlar ve spor programları haricinde saniye birim fiyatları diğer ulusal kanallara göre daha düşüktür. Bu kanallarında OPT ve PT gibi gündüz ve akşam reklam kuşakları aralarında fiyat farklılıkları vardır. Gündüz kuşağında yayınlanan reklam saniye fiyatları 10.00 TL - 25.00 TL fiyat aralığındadir,  Akşam kuşağı reklam fiyatları ise 15.00 TL - 40.00 TL fiyat aralığındadırlar. Haber kanallarıda normal ulusal kanallar gibi yaz döneminde reklam saniye birim fiyatlarında düşüşler yaşanır.


Tv Bant Reklam Fiyatları 
Bant reklam dizi, program veya bir spor karşılaşması yayınlanırken ekranın altında gözüken reklam modelidir. Reklam kuşağı haricinde yayınlanan program akışı içerisinde seyirciye gösterilen reklamlara bant reklam denir. Bant reklam fiyatları normal kuşak reklam fiyatları arasında % 20 - % 25 gibi fiyat farklılıkları vardır. örneğin normal kuşak saniye birim fiyatı 50.00 TL ise bant reklamı yayınlandığında saniye birim fiyatı 65.00 TL ye yükselir. Bant reklam fiyatlarının normal reklam aralarında yayınlanmıyor olması sebebi ile kuşak reklam fiyatlarından bant reklam fiyatları daha yüksektir. Bant reklamların izleyici tarafından görülmeme olasılığı yoktur. Ajansımızda bant reklamlar hazırlanıp medya planlama ve satınalma işlemleri gerçekleştirilmektedir.    Radyo Reklam Fiyatları 
Radyo istasyonları yerel, bölgesel ve ulusal statülerde üç gruba ayrılırlar. Bölgesel kanallar tek bir bölgeye karasal yayın yaparlar. Bölgesel radyolarda radyo reklam fiyatları 0.50 TL - 2.50 TL arasında değişir. Ulusal radyo kanalları ise Türkiye genelinde bir çok bölgeye yayın yapan radyo kanallarıdır, Ulusal kanallar ayrıca uydu üzerinden yayınlarını dünya üzerinde geniş bir kitleye aktarırlar. Ulusal radyo kanallarından bir kaçına örnek verecek olursak Alem fm, Best fm, Power Türk, Süper fm, Virgin Radio ve Kral Fm gibi radyo kanalları ulusal statüdedir, Bu tür radyolarda radyo reklam fiyatları saniyesi 4.00 TL - 13.00 TL arasında değişir. Ajansımızda radyo reklam spotlarınızı hazırlayabilir ve radyo reklam planlamanızı oluşturabiliriz.