Film Kurgu Montaj Stüdyosu Post Prodüksiyon

Film Montaj Stüdyosu 
Film Montaj Stüdyolarımızda Arrı Alexa, Red Epic, Red One gibi üst düzey film kameralarıyla gerçekleştirdiğiniz  2K, 4K, 5K, gibi yüksek çözünürlükteki video çekimlerinizin montaj, kurgu ve post prodüksiyon işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Çekimlerini tamamlamış olduğunuz Sinema filmi, Reklam filmi, Belgesel ve Müzik klipleri gibi çalışmalarınızın film montaj ve kurgu işlemlerini konusunda tecrübeli montaj ve kurgu operatörlerimizle montaj stüdyolarımızda gerçekleştirmekteyiz. Film kurgu ve montaj stüdyolarımızda Final Cut Pro, Adobe Premier, Edius, Sony Vegas gibi dünya çalışan kullanılan film montaj programlarını kullanmakta olup Mac Pro ve Yüksek donanıma sahip bilgisayarlarımızla sorunsun render çıkışları almaktayız. Film montaj stüdyosu içerisinde bulunan görüntü monitörleri ile referans görüntü değerlerini görebilir film görüntülerinizi doğal sonuçlara dünüştürebilirsiniz. Montaj stüdyoları operatörleriz film çekimlerinizin kurgu ve montajları konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Belgesel montajı, Reklam filmi montajı, Sinema filmi montajı, Tanıtım filmlerinizin montajlarını şirketimizde bulunan Montaj stüdyonuzda montaj operatörlerimizin destekleriyle gerçekleştirebilirsiniz. Merkezi İstanbul Basın ekspres yolu Ağaoğlu My Office 212 binasında bulunan film Montaj stüdyoları Tem stüdyolarının yanında Yeşilköy Atatürk Havalinanı yolu üzerindedir.  

Post Prodüksiyon 
Post prodüksiyon stüdyolarında çekimleri tamamlanmış digital video görüntülerinin çekilmiş film sahnelerine ilişkin renk düzenlemelerini kusursuzca gerçekleştirip sahne geçişleri ve görüntü efektleri gibi görsel çalışmalar sağlamaktayız. After effect, Sony vegas ve 3D Max gibi programlar post prodüksiyon çalışmalarında kullandığımız yazılımlar olup istenilen görüntü efektlerini bu programlar sayesinde oluşturmaktayız. Bir reklam filmi çekiminde veya bir tanıtım filmi montajı esnasında vada sonrasında görüntülerin aynı renk tonlamasına hakim olabilmesi için veya sinema filmi görünümü kazandırmak için derinlik ve renk çalışmaları uygulamaktayız. Bu tür çalışmalar post prodüksyon ajansları tarafından yürütülür. Dolayısı ile gösterime girecek film her ne olursa olsun mutlaka renk uyumları görüntü efektleri gibi çalışmaların yapılmış olması gerekir.

Stüdyo içerisinde yeşil perdede çekilmiş reklam veya bir sinema filminin çekildiği ortamı istenilen bir mekana çevirebilmek için kullanılan yöntemdir. Yeşil perde bilgisayar programları tarafından temizlenerek sahnenin arkasına veya istenilen bir bölgesine seçilen resim veya önceden çekilmiş bir video görüntüsü yerleştirilir. Bu tip işlemlerde post prodüksyon kapsamına girer, çekim mağliyetlerini düşüren bir çekim tekniği olup iyi bir post prodüksyon çalışmasıyla doğal bir ortam oluşturulur. compact production stüdyolarında bu tip işlemler gerçekleştirilmektedir.     


Film Montaj ve Post Prodüksiyon Fiyatları 
Film montaj fiyatları projenin iş yoğunluğuna göre değişir. Kısa bir montaj işlemi gerçekleşecek ise saatlik hizmet bedeli uygulanır. Uzun projelerde haftalık, aylık veya daha uzun sürecek bir film montajı ise montaj fiyatları saatlik olarak hesaplanmayıp montaj süresinin gün sayısına göre fiyatlandırılır. Film montajı harici post prodüksiyon işlemleri uygulanması gerekiyor ise post prodüksiyon aşamasındaki projeye göre post prodüksyon fiyatları ayrıca  belirlenir montaj fiyatlarına dahil edilmez. Ücretlendirme konusunda yetkili departmanımdan fiyat teklifi alabilirsiniz.