Belgesel Reklam Filmi Seslendirme ve Film Dublajı

Reklam Filmi Seslendirme
Reklam filmi seslendirmesi, çekimi yapılmış bir reklam filminin dış sesi olarak hazırlanan ve görüntüdeki reklam konusu anlatan seslendirmelerdir. Seslendirme ajansları görüntüdeki konuya göre seslendirme metnini hazırlayıp reklam filmi içerisine montajını yaparlar. Ajansımızda reklam ve tanıtım filmi gibi çalışmalara seslendirme hizmeti verilmektedir. Seslendirme fiyatları reklam bütçesine göre belirlenir. Reklam filmi Seslendirme fiyatları yayınlanacak olan mecralara ve sesin yayında kalma süresine göre belirlenir. Reklam filmi için yapılacak seslendirme hizmetinin yayında kalma süresi 1 yıldır. Seslendirme ücretleri seslendirme yapıldığı tarihten itibaren 1 yıl süre ile ücretlendirilir. 

Belgesel Seslendirme 
Çekimleri tamamlanmış olan bir belgesel filmine, belgesel içerindeki konuyu anlatacak bir seslendirmeye ihtiyaç duyulur. Bu tür belgesel seslendirmeleri belgesede sürükleyici bir izlenim olgusu yaratır. belgesel filmin keyifle izlenmesini sağlar. Belgesel filmin seslendirme sanatçısı seçiminin çok iyi yapılması gerekir. Belgeselin konusuna, akışına ve duygusuna göre seslendirme sanatçısı tercihi yapılır.

Ajansımızda belgesel filmi seslendirmeleri konusunda ün yapmış profesyonel seslendirme sanatçıları tarfından verilir, aynı zamanda belgesel filmlerinizin montaj ve kurgu işlemlerini tarafımızdan sağlanır bizlerden bu tür konularda destek alabilirsiniz.   

Seslendirme Fiyatları 
Örneğin bir reklam filminde kullanılacak olan ses için belirlenecek olan fiyat, reklam filminin yayınlanacak olan reklam mecralarının sayısına göre değişir. Sadece Tv kanalında yayınlanan bir reklam filmi için bir kaşe fiyat, ayrıca bir radyo kanalında daha yayınlanacaksa bir buçuk kaşe fiyatı buna sinema filmi dahil edilirse iki buçuk kaşe Seslendirme fiyatı olarak ücretlendirilir. 

Profesyonel bir seslendirme sanatçısının kaşe ücretini 1000 TL den baz alırsak  Sadece Tv Reklamı için ise 1000 TL olarak fiyatlandırılır, bunun yanında radyo kanallarında da eş zamanlı olarak yayınlandığında %50 fark alınır Kaşe fiyatlandırması 1500 TL ye yükselir, yine eş zamanlı olarak reklam fiminin sinema filminde gösterimide eklenirse 0 fiyatlandırma uygulanarak 2500 TL seslendirme fiyatlandırması ye çıkar. Sinema filminde gösterime giren reklamlar daima 1 kaşe ücret alınarak fiyatlandırılır. Bu tür ücretlendirmeler 1.yıl süre için geçerli olup 2.yılda yine aynı mecralarda yayınlanacaksa toplamda ödenen ücret kadar ikinci yılda ajansımıza ödeme yapılır. 

Türkiye'de seslendirme ücretleri seslendirme sanatçısının popüleritesine göre değişir. Reklam içerikli seslendirme kaşelerinin fiyatlandırmaları, seslendirme sanatçısın populeritesine bağlı olarak  70.000 TL gibi rakkamlara ulaşabilir.